דף הבית  |  תלמידים  
רישום למידה בשעת חירום
תהליך בניית החזון הבית ספרי בבית החינוך "רחל המשוררת" מהווה תהליך המשכי ורציף לבחירת הסמל שגם אותו בחרו ועיצבו התלמידים.

התהליכים שזורים אחד בשני ונעשים יחד עם התלמידים מתוך תפיסה חינוכית ואמונה כי מעורבות התלמידים מעלה את מידת האחריות , המוטיבציה והשייכות של כל תלמיד ותלמידה. ראשיתו של תהליך כתיבת החזון החל עם התלמידים בחדר אומנות, בו כל תלמיד בתוך קופסת נעלים אישית שהביא מהבית יצר את "בית חלומותיו". בתי החלומות של כלל התלמידים מוצגים ועוטפים את קירות בית הספר.המחנכות בכיתה בשיתוף וליווי של יועצת בית הספר דיברו וביארו את המושגים: חזון, ציפיות, ערכים. בשלב השני , ייצרנו "מעגלי שיח" בהם ישבו תלמידים יחד עם הורים מתנדבים מכל כיתה ההורים והתלמידים אשר הובילו את התהליך באמצעות שאלות מנחות ודיון משותף העלו רעיונות בכל הקשור לציפיות הלימודיות והחברתיות שלהם מבית החינוך. ההורים כתבו את תשובות התלמידים ולאחר מכן יצרו "כרזה" /פוסטר שבו הוצגו מספר מילים או משפט המכיל את עיקר הרעיונות שאמרו חברי הקבוצה וגם נתנו לו ביטוי אומנותי. התוצרים היו מושקעים ואיכותיים והמסרים שהביעו התלמידים דיברו על סבלנות, כבוד, למידה דרך משחק, מדע , יצירה ,חברות וצחוק. תהליך בניית החזון הינו המטרה המרכזית, אך בדרך למטרה הושגו מטרות נוספות : היכולת לכבד את רעיונות החברים שלי, ההבנה כי לכולם יש מקום וההבנה כי הרעיונות של כולנו גורמים לנו לצמוח ולגדול.

 
 .
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור בכימיה : לנטרל "פצצה" ולברוח מהחדר
חדרי הבריחה הגיעו גם לבתי הספר. תלמידי מגמת כימיה בתיכון הרצוג בכפר סבא הוכנסו לחדר שבו היה עליהם לנטרל פצצות, לפתוח מנעולים ולמצוא רמזים שיעזרו להם לצאת בתוך שעה. "זו דרך מעולה להתנסות בחומר, בלי מורים שנותנים לך הוראות.
תגובות: 0   צפיות: 74