דף הבית  |  תלמידים  
רישום למידה בשעת חירום
תלמידי כיתה ה'1, בבית הספר אופירה נבון, בחרו לפרויקט ההתנדבות השנתי את אוכלוסיית העיוורים וליקויי הראיה. במסגרת זו, ילדי הכיתה חושפים את תלמידי בית הספר לקשיים ולפתרונות הקיימים להתמודדות עם הלקות וכן תורמים לאוכלוסייה זו במסגרת פעילויות שונות נוספות.

לקות ראיה נגרמת מפגמים בעין ובחלקיה או בעצב הראיה.הלקות יכולה להתבטא בחדות ראיה לקויה ביותר או בצמצום בשדה הראיה ברמה גבוהה או בשילוב ביניהם. תלמידי כיתה ה1, בבית הספר אופירה נבון, בחרו לפרויקט ההתנדבות השנתי את אוכלוסיית העיוורים וליקויי הראיה. במסגרת זו, ילדי הכיתה חושפים את תלמידי בית הספר לקשיים ולפתרונות הקיימים להתמודדות עם הלקות וכן תורמים לאוכלוסייה זו במסגרת פעילויות שונות נוספות. לכבוד חג החנוכה ערכו ילדי הכיתה מכירת נרות לכל ילדי בית הספר. ערכו מסע פרסום ומכרו כ-300 חבילות של נרות חנוכה בסכום כולל של 2,300 שקלים, שהועברו לצורך רכישת משחקים מוגדלים ויעודיים לתנועת הנוער "בגובה העיניים" (תנועה לילדים עיוורים וליקויי ראייה) בנוסף, הילדים הכינו משחק קופסה מוגדל וייעודיי אשר אותו יעניקו לילדיי ׳׳בגובה העיניים׳׳ במפגש שיערך בפורים. מטרתו של המפגש להוכיח שגם ילדים עם מגבלות יכולים להיות חברים שלנו ולשחק אתנו. בתאריך 7.2.17 בית הספר אירח את רמי, מאגודת העיוורים, ואת כלב הנחייה שלו. במהלך הביקור הצליח רמי להמחיש לנו את עולמו של העיוור , באמצעות שיחה ומשחקים שונים שנעשו תוך כדי כיסוי עיני הילדים ובשימוש ארבעת החושים. כל ילדי בית הספר הרוויחו מביקורו המעניין. ילדי הכיתה זכו לביקור של ילדיו של לקויי ראייה, התנסו בהליכה בעיניים עצומות והלכו עם מקל נחייה, שמעו מהם כיצד חיים עם אבא לקויי ראייה ולמדו כיצד ניתן לעזור לאדם עיוור. בהפסקה פעילה, הילדים הפעילו את תלמידי בית החינוך בפעילות להעלאת המודעות ללקות הראייה. התנסויות בפעילויות שונות כגון, ציור, משחק כדורת, הליכה עם מקל, וכל זאת כאשר על עיני הילדים רטיות. לכבוד פורים, ילדי כיתה ה'1, הכריזו על מבצע חד פעמי בו יאספו באופן מרוכז מכל ילדי בית הספר משקפיים משומשים עבור נזקקים. ומה הקשר לפורים ? הרעיון הינו שאם הילדים יזכרו לבוא במשקפיים מצחיקים זה יעודד ויזכיר להם להביא משקפים משומשים כתרומה ובכך נרוויח נתינה ללקויי ראיה, תרומה לנזקקים ואפילו תרומה לסביבה. עשייתם הברוכה של תלמידי כיתה ה'1, הינה בהלימה לחזון בית הספר, המושתת על הערכים רבים בהם נתינה וקבלת השונה והאחר

 
 .
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור בכימיה : לנטרל "פצצה" ולברוח מהחדר
חדרי הבריחה הגיעו גם לבתי הספר. תלמידי מגמת כימיה בתיכון הרצוג בכפר סבא הוכנסו לחדר שבו היה עליהם לנטרל פצצות, לפתוח מנעולים ולמצוא רמזים שיעזרו להם לצאת בתוך שעה. "זו דרך מעולה להתנסות בחומר, בלי מורים שנותנים לך הוראות.
תגובות: 0   צפיות: 74