דף הבית  |  תלמידים  
רישום למידה בשעת חירום
עיר ללא אלימות הנה תכנית לאומית שנבחרה על ידי ממשלת ישראל על מנת להתמודד עם התנהגויות אנטי חברתיות, אלימות, עבריינות ופשיעה. זו תכנית מערכתית ורב תחומית המכוונת להתמודד על כלל סוגי ומצבי האלימות.
התכנית מובלת על ידי ראש העיר תוך שותפות מלאה בין כלל הארגונים הפועלים במגוון תחומים הכולל את תחום החינוך.
תכנית עיר ללא אלימות פועלת כגורם מלכד ומניע תהליכים עירוניים משותפים להעלאת תחושת המוגנות. יצירת שפה עירונית הדוגלת ב: סובלנות, כבוד הדדי, אחריות חברתית, שותפות, מעורבות והתנדבות בקהילה.
 
 

ה. יוצרים הקשבה
"יוצרים הקשבה", הנה סדנא ייחודית המיועדת לצוותים חינוכיים בנושא מיומנויות הקשבה ושיפור השיח והתקשורת הצוותית. הסדנא הנה יוזמה משותפת של מוזיאון הארכאולוגי, תכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, הרשות לבטיחות בדרכים והמרכז לצעירים עיריית כפר סבא.
תגובות: -1   צפיות: -1
ו. תכנית מצמיחים בבתי הספר
תכנית מצמיחים היא תכנית למניעה והתמודדות עם אלימות בית ספרית והפיכת בית הספר למקום מצמיח ולמרחב בטוח. מרכז מצמיחים להפחתת אלימות בבתי הספר (לשעבר SOS אלימות) פועל מאז 2004 על מנת להפוך את בית הספר למקום בטוח ונעים יותר.
תגובות: -1   צפיות: -1
 .
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור בכימיה : לנטרל "פצצה" ולברוח מהחדר
חדרי הבריחה הגיעו גם לבתי הספר. תלמידי מגמת כימיה בתיכון הרצוג בכפר סבא הוכנסו לחדר שבו היה עליהם לנטרל פצצות, לפתוח מנעולים ולמצוא רמזים שיעזרו להם לצאת בתוך שעה. "זו דרך מעולה להתנסות בחומר, בלי מורים שנותנים לך הוראות.
תגובות: 0   צפיות: 74